Jetoi 13 vjet në pyll, pastaj...
kuriozitete
Jetoi 13 vjet në pyll, pastaj...

Jetoi 13 vjet në pyll, pastaj...

Emma Orbach vajza e një muzikanti të pasur, u shkollua në një nga shkollat ​​më të shtrenjta në Uells 

Ajo, gjithashtu, ka një diplomë për gjuhën kineze dhe nuk i mungonte asgjë, por ajo vendosi të lërë gjithçka që ka dhe ka marrë vendimin për të qëndruar në pyll. Për 13 vjetët e fundit, Emma, një nënë 58-vjeçare, ka jetuar në një kasolle në Uellsin perëndimor, rreth 15 minuta në këmbë nga rruga më e afërt, përcjell Albeu.com. Emma Orbach ka jetuar pa energji elektrike, gaz apo ujë të rrjedhshëm etj., për më shumë se 13 vjet. Emma shprehet se preferon paqen dhe qetësinë e shtëpisë së saj të thjeshtë dhe jo zhurmën dhe shpërqendrimin e televizorëve dhe kompjuterëve. Megjithëse, ish-burri i saj Julian dhe fëmijët e rritur jetojnë në shtëpi të përshtatshme në qytete, besoni apo jo, Emma është e lumtur kur pi ujë nga një lumë, duke copëtuar dru, duke u kujdesur për perimet e saj dhe duke u kujdesur për shtatë pula, tri dhi, dy kuaj dhe dy mace dhe pastaj kthehet në këtë vend të jashtëzakonshëm që e quan në shtëpi.

 

Shumica e njerëzve supozojnë se ajo çfarë bën kjo grua është absurde. Kush është i gatshëm të lërë komoditetin e jetesës në qytet vetëm për të jetuar në pyll? Ajo arriti të gjejë lumturinë dhe paqen e brendshme që ajo kurrë nuk e kishte ndier gjatë gjithë jetës së saj në qytet.

© ZHURNAL 16.02.2018, 14:21 | Z.H. | 2,654 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."