« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
“Nuk mund të planifikosh ta ndalesh Messin, është thjesht i paparashikueshëm”
20170926-the18-image-lionel-messi-man-marking_1518776394-3799917.jpg

Kundërshtarët nuk mund të planifikojnë për ta ndalur Lionel Messin, ata thjesht duhet të reagojnë ndaj superyllit të paparashikueshëm të Barcelonës, thotë ish-bashkëlojtari i tij, Deco.

Deco dhe Messi së bashku i kanë fituar dy tituj në La Liga, dy Super Kupa të Spanjës dhe një titull të Ligës së Kampionëve, transmeton Express.

Deco beson se aftësitë e pabesueshme të Messin bëjnë që ekipet kundërshtare ta kenë të pamundur ta ndalin atë.

“Messi nuk është thjesht golashënues, ai krijon dhe asiston. Të luash kundër Messit nuk është aspak e lehtë. Ai është i paparashikueshëm në duele një me një dhe po ashtu me pasime”, ka thënë Deco.

“Ekipet natyrisht përfundojnë duke reaguar ndaj asaj që bën ai në fushë, nuk mund të planifikosh ndaj tij”, ka shtuar ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 13:11  | Xh.I. | 614 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.