« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Buffon e zbulon një fakt për veten që s’do t’iu pëlqejë tifozëve të Juventusit
1200px-gianluigi-buffon-31784615942_1518781483-4436486.jpg

Gianluigi Buffon ka zbuluar se si fëmijë e kishte përcjellë edhe Interin, përveç Juventusit.

Portieri ikonë është pjesë e “Zonjës së vjetër” që prej vitit 2001, kur iu bashkua klubit nga Parma për një shumë rekord, transmeton Express.

Duke folur në emisionin e Maurizio Contanzos, 40-vjeçari shpjegoi se përkundër faktit se familja e tij ishin adhurues të Juventusit, dashuria e tij për Giovanni Trapattonin bëri që gjatë një kohe ai ta përkrahte rivalin e përbetuar të Juves.

“Pas disa viteve duke përkrahur Juven – sepse e gjithë familje ishte me Juventusin – rashë në dashuri me Trapattonin”, tha Buffon.

“Më pëlqente fakti se ai vërshëllente, sepse për mua si fëmijë ishte e jashtëzakonshme! Ai shkoi në Inter dhe për një kohë e kam ndjekur Interin”, shtoi ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 13:10  | Xh.I. | 832 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.