« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Roger Federerit i duhet edhe një fitore për të shkruar historinë përsëri
dwjg4dhu8ai-3rz_1518769214-7114578.jpg

Roger Federer është vetëm një fitore larg të bëhet tenisti më i vjetër në botë që merr kryesimin e ranglistës botërore në tenis, pas triumfit ndaj gjermanit Philipp Kohlschreiber të enjten mbrëma në turneun e Roterdamit.

Federer, 36-vjeçar, fitoi 7-6, 7-5 në turneun e tenisit Rotterdam ABN Amro në rrethin e tretë dhe do të arrijë këtë veçori historike nëse kalon në gjysmëfinale, raporton Express.

Momentalisht, ish-tenisti amerikan Andre Agassi është lojtari më i vjetër që ka mbajtur pozitën e parë në ranglistën botërore të tenisit, ndërsa Rafael Nadal, i cili nuk po merr pjesë në turneun e Roterdamit, është momentalisht numri një i botës, me Federerin që është i gatshëm t’ia zërë vendin e parë.

Hera e fundit që Federer ishte numër një në botë qe viti 2012.

Sot në çerekfinale, Federer do të përballet me tenistin holandez, Robin Haase dhe fitorja eventuale do të nënkuptonte se zvicerani, që nga shumë konsiderohet si tenisti më i mirë i të gjitha kohërave, do t’ia rrëmbejë vendin e parë spanjollit Nadal.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.02.2018, 11:10  | Xh.I. | 311 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.