« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Ciklin filmik "Redaktor për një arsye" do ta fillojë Vllatko Stefanovski
132899925.jpg

Shkup, 15 shkurt - Kinoteka e Maqedonisë këtë muaj do ta vendosë ciklin filmik "Redaktor për një arsye", në të cilin do të shfaqen filmat e përzgjedhur nga ndonjë personalitet publik.

Redaktori i parë i filmave me përzgjedhje personale do të jetë Vllatko Stefanovski.

"Programi do të paraqet selektim të filmave, i cili e potencon aspektin personal të përjetimit të një vepre filmike dhe çdo muaj një personalit publik do të ketë mundësi dhe liri të jetë "redaktor filmik", kumtoi Kinoteka.

Me përzgjedhje të tij më 26 shkurt do të shfaqen filmi "Paris, Teksas" i Vim Uenders (1984),. më 27 shkurt filmi maqedonas "Verë e qetë" i Dimitrie Osmanli (1961) dhe më 28 shkurt - "Bukuria e madhe" e regjisorit Paolo Sorentino (2013).

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.02.2018, 09:55  | D.J. | 507 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.