”Princesha Meri” për adhuruesit e romaneve (FOTO)
kulture
”Princesha Meri” për adhuruesit e romaneve (FOTO)

”Princesha Meri” për adhuruesit e romaneve (FOTO)

Shkrimtarja Elhame Gjyrevci sapo ka sjell nga shtypi romanin e saj më të ri ”Princesha Meri”.

Botimi i këtij libri nga autorja Gjyrevci, u mundësua nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klmenti XI Albani”, Suedi, njofton Klan Kosova.

Redaktimin e këtij libri e realizoi Hysen Ibrahimi i cili në recensionin e tij rrëfen se në këtë roman mund të hasni reflekset e një fëmije të mençur, në këtë rast Merit, që shquhet për zgjuarësinë, qëndrueshmërinë, trimërinë dhe gjindshmërinë e saj; e që fund e krye e përbën materien e romanit në fjalë, duke pasur parasysh kriterin kualitativ dhe të vlerës së ndërtimit të romanit.

© ZHURNAL 15.02.2018, 09:13 | Z.H. | 1,719 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."