Ferrari “lëshon” të kuqen e radhës për Shën Valentin (Foto)
auto
Ferrari “lëshon” të kuqen e radhës për Shën Valentin (Foto)

Ferrari “lëshon” të kuqen e radhës për Shën Valentin (Foto)

Fiks në kohë për Shën Valentinin, Ferrari ka prezantuar supermakinën e radhës.

Me një shpejtësi maksimale prej 321 km/h, Ferrari Portofino vjen me një personalitet të dyfishtë: shumë e rehatshme për udhëtime në dimër dhe fantastike për stinën e verës, pasi me një buton çatia e kësaj supermakine “zhduket”.

Deri tani janë prenotuar më shumë se 600 modele, pas një eventi të Ferrarit në Portofino.

© ZHURNAL 15.02.2018, 15:15 | Z.H. | 1,401 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."