« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
Tre shkupjane janë sulmuar nga qen endacakë
134106560.jpg

Shkup, 15 shkurt - Tre raste me sulme dhe kafshim nga qen endacakë që kanë ndodhur dje në komunat Qendër dhe Gjorçe Petrov janë denoncuar në polici.

Shkupjania dyzet e tetëvjeçare V.B. është sulmuar nga disa qen endacakë prej të cilëve njëri e ka  kafshuar në këmbë e djathtë, derisa ka lëvizur nëpër rrugën "Orce Nikollov" në komunën Qendër. V.B. i është dhënë ndihmë mjekësore në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit "8 Shtatori".

Në dy raste të tjera në rrugën "Luka Geriv" në komunën Gjorçe Petrov, janë sulmuar shkupjanet T.J (55), e cila është kafshuar në këmbën e majtë dhe D.N.P. (34) është kafshuar në këmbën e djathtë, informon Ministria e Punëve të Brendshme në Buletinin e rregullt.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.02.2018, 13:45  | Xh.I. | 496 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.