« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
"Murder Ballads" - koncert i Filarmonisë për Ditën e të dashuruarve
11_20.jpg

Shkup, 14 shkurt - "Murder Ballads", sipas albumit të Nik Kejv, është titulluar koncerti i sontëm i   Filarmonisë së Maqedonisë për Ditën e të dashuruarve. 

Programi i koncertit, të cilin do ta udhëheq dirigjenti Xhihan Emin, është zgjedhur nga ekipi i producentëve të Filarmonisë.

Koncerti "Murder Ballads" do të ofrojë muzikë të artistëve ose bandeve inspiruese, secili me fizionomi autentike kreative, ndërsa të gjithë ata, theksojnë organizatorët, gjatë jetës së tyre fitojnë status kult: Leonardo Koen, Bob Dillan, Nik Kejv, Lu Rid, Tom Ueits, Xhoni Kesh, Nensi Sinatra ..., grupet "Portis'hed" dhe "Masiv Atak".

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.02.2018, 09:05  | D.J. | 554 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.