Ja sesi të shkarkoni privatisht historitë e miqve në Instagram
teknologji
Ja sesi të shkarkoni privatisht historitë e miqve në Instagram

Ja sesi të shkarkoni privatisht historitë e miqve në Instagram

Instagram mund të jetë ndërtuar për shpërndarjen e fotografive por historitë gjithashtu kanë lulëzuar.

Ata fshihen pas 24 orësh dhe janë një mënyrë e mrekullueshme për tu treguar ndjekësve se çfarë jeni duke bërë momentalisht, transmeton pcworld.

 

Ju mund të shikoni historitë e miqve duke klikuar ikonat e tyre në krye të Instagram. Po sikur të shkarkonit një histori dhe ta ruani atë?

 

Ja sesi të ruani privatisht një histori Instagrami:

 

1.Vizitoni Storiesig.com në kompjuter ose telefon

 

2.Vendosni emrin e përdoruesit historinë e të cilit doni të shkarkoni. Duhet të jetë emri i saktë (username)

 

3.Nëse ai emër përdoruesi që keni vendosur është i saktë do të shfaqet një emër dhe një foto profili në rezultatin e kërkimit. Selektojeni për të parë historitë e tij.

 

4.Në faqen e rezultateve klikoni butonin “Download” për të ruajtur historitë që dëshironi.

 

5.Duhet të keni parasysh se sapo historia të fshihet nuk mund ta shkarkoni më me këtë softuer.

© ZHURNAL 13.02.2018, 14:09 | Z.H. | 1,981 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."