« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Moti në Maqedoni
133541143.jpg

Shkup, 13 shkurt – Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira e me reshje, të cilаt përgjatë Vardarit do të jenë të shiut, në pjesët e tjera të shiut dhe të borës, ndërsa nëpër male të borës. Më të rrëmbyeshme do të jenë në rajonet perëndimore dhe juglindore ku do të bien mbi 30 l/m2. Mbulesa e dëborës do të rritet, nëpër male në mënyrë më të konsiderueshme. Do të fryjë erë mesatare, në pjesët lindore erë e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në dy gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga minus një deri në nëntë gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në zero, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në gjashtë gradë Celsius.

Të mërkurën dhe të enjten në pjesët perëndimore dhe jugore do të ketë reshje të borës të cilat do të jenë me intensitet të dobët deri në mesatare. Pastaj moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 08:50  | D.J. | 806 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Zhurnal mëson » Nesër takohen Thaçi dhe Gashi, ja tema e bisedimeve!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.