« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
A ka ndikuar Shyhrete Behluli në përzgjedhjen e muzikës së vajzës së saj? (FOTO)
shyhrete.jpg

Edhe pse e re në moshë, Engjëllusha Salihu, vajza e këngëtares Shyhrete Behluli ka hyrë suksesshëm në skenën muzikore shqiptare.Engji ka zgjedhur pikërisht zhanrin e muzikës që nëna e saj këndon për vite me radhë dhe kjo nuk ka ndodhur krejt rastësisht.Duke folur për Gazetën Blic, Engjëllusha ka thënë se janë dy arsye pse ajo ka zgjedhur muzikën popullore.

 

“Zgjedhja për muzikën popullore ka qenë personale. Normal që edhe mami më ka dhënë këshilla, por unë vetë kam vendosur. E gjej veten aty shumë mirë”, ka rrëfyer Engji.

Engjëllusha ka zbuluar edhe detaje të projektit në të cilën po punon ajo momentalisht dhe duket se kësaj radhe atë do ta shohim ndryshe.“Tash jam duke punuar në një baladë e cila do të lansohet shumë shpejt, bashkë me videoklip”, ka thënë ajo.E pyetur se a ka ndonjë dashuri tjetër për të pos muzikës, ajo ka thënë se mbetet e fokusuar vetëm në muzikë.

Engjëllusha deri më tani ka sjellur bashkëpunime me nënën e saj, Shyhrete Behlulin, por ajo nuk e ka përjashtuar mundësinë për bashkëpunim me ndonjë këngëtar tjetër.“Në të ardhmen besoj që do të ketë bashkëpunim me dikë tjetër, por momentalisht nuk ka asgjë konkrete”, përfundoi ajo

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 16:45  | Z.H. | 744 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.