ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Kosova
Gjuriq: Jemi gati për vazhdim të dialogut me Kosovën
GJURIQ-1_1.jpg

Prishtinë, 13 shkurt - Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka takuar sot në Beograd, Shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Brathu.

“Treguam në Bruksel që Serbia është e gatshëm që ta vazhdojë dialogun me Kosovën dhe Metohinë”.

“Pengesat e vetme në këtë proces kanë qenë nga Prishtina, pasi që ata me një vendim formal të marrë në kuvend kanë ngrirë procesin e dialogut”, ka thënë Gjuriq, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 14:05  | Xh.I. | 581 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<