Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë [FOTO]
auto
Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë [FOTO]

Mercedes-AMG G63 2019 sjell 577kf në Gjenevë [FOTO]

Në Geneva Motor Show 2018 Mercedes do të prezantoj Mercedes-AMG G63 2019.

Ky model vjen me motor 4.0-liter biturbo V8 i cili prodhon 577kf dhe 850Nm torkë, transmeton Express. Kjo fuqi shpërndahet tek të gjitha rrotat përmes sistemit 4Matic i cili përdorë transmisionin automatik me 9 shpejtësi dhe friksion të dyfishtë.

 

Brenda do të jetë i pajisur me ekran digjital të cilët do të mund të përdoren për instrumentet bazike, navigacion dhe infotainment.

© ZHURNAL 13.02.2018, 15:08 | Z.H. | 6,618 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."