ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Auto
Volkswagen I.D. nis prodhimin më 2019
vw_1518483840-8955618.jpg

Volkswagen I.D. do të nisë prodhimin në nëntor 2019 në fabrikën në Saksoni të Gjermanisë, me shitjet e para që do të nisin 2020.

Modeli i parë elektrik i familjes I.D. do të krijohet në platformën MEB.

 

Volkswagen ka thënë se nga viti 2020 për një vit do të krijohen nga 100 njësi.

 

Sipas raportimeve të para, vetura tërësisht elektrike do të ecën deri në 600 kilometra me vetëm një mbushje të plotë të baterisë.

 

Përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë, automobili e arrin për më pak se 8 sekonda, ndërsa top-shpejtësia do të jetë 160 kilometra për orë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 14:07  | Z.H. | 374 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<