ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Auto
Range Rover ngjitet në “Rrugën e Parajsës” në Kinë (Foto + Video)
auto_8-211518521768.jpg

Një Range Rover Sport në version elektrik është ngjitur në rrugën e tij drejt Parajsës, në një nga rrugët më të pabesueshme të botës, në Tianmen të Kinës, e njohur si rruga me 99 kthesa.

 

Modeli hibrid, 4×4 bëhet SUV i parë në botë që bën ngjitjen epike në “Rrugën e Parajsës”, një nga rrugët më sfiduese dhe gjarpëruese të Kinës dhe të botës, transmeton tch.

 

Sfida nis në malin e Tianmen në rrugën e Dragoit, për të kaluar më pas 99-të kthesat, njësoj si një bisht dragoi.

 

Ngjitja epike, me kombinimin e benzinës dhe baterisë elektrike, u realizua për 23 minuta. Kjo veturë kushton 70.800 funte dhe ecën me fuqinë elektrike zero-emision për vetëm 50 kilometra dhe mund të karrikohet në total për vetëm tre orë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 13:02  | Z.H. | 1,206 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<