ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Kronika
Padi penale kundër 28 vjeçarit, ishte vetëkënaqur para dy vajzave në vend publik

Vajzat të cilat më vonë e kishin denoncuar rastin në stacion policor, kishin ecur përgjatë patekës nga Lloven Dom drejt kishë

bansko-pateka-nova-008_1280_850-696x462.jpg

Strumicë, 13 shkurt - Kundër një 28 vjeçari nga Strumica është ngritur padi penale për "vetkënaqje trupore në vend publik", sepse ishte vetëkënaqur derisa kishte ndjekur dy vajza duke ecur përgjatë patekës për vrapim në Strumicë, njofton Zhurnal.

Sipas policisë, ngjarja kishte ndodhur më datën 3 të këtij muaji rreth orës 10:00. Vajzat të cilat më vonë e kishin denoncuar rastin në stacion policor, kishin ecur përgjatë patekës nga Lloven Dom drejt kishës "Shën Ilija", dhe e kanë vërejtur R.XH gjysmë i shtrirë në një ulëse në afërsi të Çeshmes Ivanova. Kur i kishte parë vajzat, R.XH kishte ulur pantollonat dhe kishte filluar të vetëkënaqet dhe ti ndjek vajzat. Ata ishin frikësuar dhe kishin ikur.

Ngjarjen më vonë e kishin deononcuar në SPB Strumicë. Menjëherë pas denoncimit në SPB Strumicë janë ndërmarë masa për gjetjen e të denoncuarit. 28 vjeçari është gjetur dhe është privuar nga liria./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.02.2018, 10:55  | Z.H. | 3,153 i lexuar

 

 

 

VMRO: Me huamarrjet e reja, qeveria varfëron qytetarët

Shkup, 16 tetor - VMRO-DPMNE ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të ekzekutivit për huazimet e reja që po bëhen nga Ministria e Financave.

Nga kjo parti akuzuan qeverinë e udhëhequr nga LSDM, se duke pasuruar bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, po e zhyt vendin dhe qytetarët në borxhe të reja me marrjen e huas prej 54 milionë euro. VMRO kërkon ndaljen e menjëhershme të këtyre huazimeve që, siç vlerësuan, shpenzohen në projekte joproduktive.

“Qeveria e LDSM-së i obligon qytetarët me 54 milionë euro të reja, para që do duhet të kthehen nga qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme. Pos kësaj, Tevdovski dhe LSDM kanë planifikuar edhe një huamarrje tjetër në javët në vijim prej rreth 37 milionë euro, që do të thotë se huamarrja neto shkon në 17 milionë euro pa llogaritur këtu kamatën. Borxhi i përgjithshëm publik i Republikës së Maqedonisë në fund të kuartalit të dytë të vitit 2018 është 48.8% e PBB-së që paraqet rritje prej 0,6 për qind. Manipulimet e Zaevit dhe Tevdovskit se gjoja po nxjerrin nga borxhi shtetin, nuk kalojnë më tek qytetarët. VMRO-DPMNE kërkon menjëherë të ulen shpenzimet joproduktive dhe huamarrjet e mëdha, ndërsa njëkohësisht të zvogëlohet akciza për karburantet”,- tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 20:29  | Z.H. | 1.937 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.