Heq dorë nga kafeja dhe alkooli, e pabesueshme sa kursen në një muaj
kuriozitete
Heq dorë nga kafeja dhe alkooli, e pabesueshme sa kursen në një muaj

Heq dorë nga kafeja dhe alkooli, e pabesueshme sa kursen në një muaj

Tobias Van Schneider është një amerikan i cili vendosi të hiqte dorë nga alkoli dhe kafeneja. Ai tashmë ka bërë plot dy vite që ku ka marrë këtë vendim.

"Nëse ka një gjë që e vura re shumë shpejt, ajo është mungesa e bashkëveprimit shoqëror që sjell dieta ime e re. Kur një grup njerëzish më kërkon të bashkohem me ta për të pirë, them JO sepse nuk dua të merrem me thashetheme pasi jam person i matur." 

 

Lënia e alkoolit ndikoi pozitivisht dhe në ekonominë e tij pasi kurseu 1 mijë dollarë në muaj, si dhe bënte gjumë të rregullt.  E njëjta gjë i ndodhi dhe me kafe, moskonsumimi i së cilës e bënte të ngrihej më i relaksuar dhe energjik.  Ai pranoi se alkooli e bënte më të stresuar, përfshirë shancet për të patur ankth apo për të shkaktuar probleme.

© ZHURNAL 12.02.2018, 15:31 | Z.H. | 745 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."