Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Pse gjithë ky degradim i brendshëm dhe refuzim i jashtëm?

Shkruan: Fadil Maloku

Në Kosovë, “etiketën” e fajsisë për degradimin e ndodhur sistematikisht, për gjitha këto vite, duhet ta ndajnë pak a shumë barabart;

– si qeveritari i qullitur me fuqi marramendëse shtetërore, por, i koruptuar dhe i kriminalizuar deri në palc;

– si opozitari i vetëkënaqur me shembëlltyren e (pu)shtetit në Parlament;

– si pjestari i shoqërisë klanore civile, që “online” zhvatë paranë publike;

– si intelektuali i fjetur bullafiq, që ka “fut veshët në lesh” e bënë sehir;

– si gazetari i shpifur, që shitet për “pesë qebapa”;

– si pedagogu i servilosur ndaj gjithë pushtetmbajtësve;

– si mjeku i paknaqur me statusin e tij profesional korruptiv;

– si polici i mllefosur, për pagën kriminale;

– si gjyqtari i korruptuar, e pa ndërgjegje ndëshkimi;

– si qytetari i manipuluar, nga ana e medieve poltroniste

– ashtu edhe miqët tanë evropian… !?

 11.02.2018, 01:02  | B.M. | 1,535 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
BDI dega Gostivar akuza të rënda për Taravarin: Keqpërdorime në Shkollën e Mesme Teknike Komunale në Gostivar
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.