Shënim i festës sllovene kulturore - Dita e Preshernit
kulture
Shënim i festës sllovene kulturore - Dita e Preshernit

Shënim i festës sllovene kulturore - Dita e Preshernit

Shkup, 11 shkurt - Qendra sllovene - Shkup dhe Ambasada e Sllovenisë sonte në Kinotekën e Maqedonisë organizojnë shënim të festës kulturore sllovene - Dita e Preshernit.

Shënimi do të realizohet në bashkëpunim edhe me studentët e gjuhës dhe letërsisë sllovene pranë Universitetit "Shën Cirili e Metodi", Fakultetit Filologjik "Bllazhe Koneski"- Shkup, Korit rinor të femrave pranë QKR, SEPUGS, "Vasill Antevski Dren" - Shkup dhe me mbështetje të Byrosë së Qeverisë sllovene për sllovenët në fqinjësi dhe në botë.

© ZHURNAL 11.02.2018, 10:26 | T.E. | 1,860 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."