Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë
receta
Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Dardhë të pjekura me gorgonzola dhe mjaltë

Antipastat janë ushqimi i krijuar për perëndit, pastaj të shoqëruara me një gotë verë bëhen hyjnore. Sot për ju po sjell këto dardhë të karamelizuar me mjalë, arra dhe gorgonzola. Një ide e mirë për aperitivin e #tëdielave .

4 Dardhë 

4-5 lugë Mjaltë

250 gram Gorgonzola Pikante

Një dorë Arra 

Disa Feta buke

 

Lani dardhët dhe ndaini në dyshë.

 

Pastroni mesin duke i hequr farat dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë, shtoni disa thelpinjë arra të qëruara. Mbulojeni me pak gorgonzola, spërkateni me pak mjaltë dhe futini në furrën e ngrohur më parë të piqen në 180°C për 20 minuta ose derisa shikoni që janë karamelizuar mirë.

 

Thekni disa feta buke dhe shërbeji akoma me pak mjaltë sipër.

 

E padyshim hapeni një shishe Rosé me shije frutash për ti shoqërua

© ZHURNAL 07.02.2018, 14:15 | Z.H. | 2,220 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."