Ministri i arsimit Ademi, merr mirënjohje nga Lidhja e Punonjësve Arsimor
maqedonia
Ministri i arsimit Ademi, merr mirënjohje nga Lidhja e Punonjësve Arsimor

Ministri i arsimit Ademi, merr mirënjohje nga Lidhja e Punonjësve Arsimor

Shkup, 6 dhjetor - Ministri i arsimit dhe shkencës, Dr. Arbër Ademi, sot ka marrë mirënjohje nga përfaqësuesit e Lidhjes së Punonjësve Arsimor, në shenjë mbështetjeje për procesin e reformave në arsim, ngritjen e pagave dhe për gatishmërinë e ministrit Ademi për të bashkëpunuar në çdo proces që ka për qëllim ngritjen e cilësisë në arsim.

 

Gjatë takimit të sotëm gjithashtu është diskutuar për partneritetin mes shoqatave të arsimtarëve dhe ministrisë së arsimit dhe shkencës.

 

I pari i arsimit në vend, ka vlerësuar se asnjë reformë në arsim nuk mund të jetë e suksesshme nëse mbeten jashtë procesit mësimdhënësit dhe se bashkëpunimi me çdo shoqatë nga sfera e arsimit do të thellohet gjithnjë e më shumë.

 

 

© ZHURNAL 06.12.2018, 19:33 | T.E. | 4,112 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!