"27 prill" - as që është menduar për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme!
maqedonia
"27 prill" - as që është menduar për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme!

"27 prill" - as që është menduar për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme!

Shkup, 6 dhjetor - Kabineti i Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, hedh poshtë, siç thonë, “vazhdimin e përpjekjeve të dëshpëruara” për ndërhyrjen e Presidentit të Republikës dhe Kabinetit në ngjarjet e 27 prill më vitin 2017.

 “Në Kabinetin e Presidentit të Republikës së Maqedonisë, as që është biseduar, dhe as që është menduar për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.  Mendojmë se deklaratat e fundit të Sekretarit të Përgjithshëm të Kabinetit të Presidentit të Republikës së Maqedonisë, Boris Josifovski, në funksion të një plani të dyshuar për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme më 27 prill të vitit 2017, është edhe një tjetër përpjekje e dëshpëruar për të ndërtuar një skenar për ndërhyrje të pabazuar të Kabinetit të Presidenti i Republikës së Maqedonisë dhe personalisht Presidenti i Republikës së Maqedonisë në ngjarjet e 27 prillit 2017”, thuhet në deklaratën e Kabinetit të Presidentit.

© ZHURNAL 06.12.2018, 19:32 | B.L. | 17,514 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!