Basha: Shqiptarët po ngrihen kundër qeverisë mafioze
shqiperia
Basha: Shqiptarët po ngrihen kundër qeverisë mafioze

Basha: Shqiptarët po ngrihen kundër qeverisë mafioze

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë sot në protestën e banorëve të Unazës së Re kundër shembjes së banesave të tyre.

Basha deklaroi se protestat që po vlojnë në vend tregojnë se shqiptarët po ndërgjegjësohen që kanë një qeveri  mafioze që po i vjedhje. Ai deklaroi se është koha për bashkim të qytetarëve.

“Kemi protestën e Teatrit ku po vidhet prona publike. Kemi protestën e banorëve që po grabitën. Kemi protestën e studentëve ku duan të vjedhin duke rritur tarifat dhe duke futur duart në xhepat e studentëve. Të gjithë këto protesta po i bashkon grabitja e qytetarëve nga qeveria”,- tha Lulzim Basha.

© ZHURNAL 06.12.2018, 17:17 | T.E. | 2,062 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!