Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali
sport
Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali

Ancelotti: Mesfusha e Napolit më e mira në Itali

Carlo Ancelotti ka thënë se mesfusha e Napolit është e mira në Itali.

Napoli e humbi Jorginhon gjatë verës, i cili u transferua te Chelsea, ndërsa momentalisht Napoli pozicionohet në vendin e dytë me 8 pikë më pak se Juventusi që është në krye, transmeton Gazeta Express.

“Koulibaly është njëri ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë së bashku me Sergio Ramosin, Varane”, ka thënë Ancelotti.

“Ne kemi mesfushën më të mirë në Itali, jam i bindur për këtë. A është Juventusi i paarritshëm? Jo.

Napoli në ndeshjen e ardhshme në Serie A e pret në shtëpi Frosinonen.

© ZHURNAL 06.12.2018, 15:04 | Xh.I. | 2,442 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!