Prej të shtunën borë dhe shi në Maqedoni
maqedonia
Prej të shtunën borë dhe shi në Maqedoni

Prej të shtunën borë dhe shi në Maqedoni

Shkup, 6 dhjetor - Nën ndikimin e një valë të lagur të shtunën pasdite dhe gjatë natës deri të dielën, do të ketë reshje të pakta të shiut në pjesën perëndimore të vendit. Në rajonet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Të dielën gjatë ditës moti pritet të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa reshje të shiut dhe borës pritet të ketë gjatë natës së diel dhe ditën e hënë.

Prej ditës së hënë dhe ditëve tjera në vazhdim meteorologët parashohin që moti të jetë stabil, por me temperatura të ulta.

© ZHURNAL 06.12.2018, 13:33 | Xh.I. | 6,838 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!