Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski
kronika
Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski

Ka ndërruar jetë Ljubisha Georgievski

Shkup, 6 dhjetor - Sot, në moshën 81 vjeçare ka ndërruar jetë regjisori Ljubisha Georgievski.

Informacionin e bëri të ditur ish-drejtori i Teatrit të Dramës, Robert Veljanovski në profilin e tij në Facebook.

Georgievski lindi në Manastir në vitin 1937, ai ishte kandidat për president të Maqedonisë në vitin 1994, ishte ambasador në Bullgari si dhe kryetar i Kuvendit në vitin 2006-2008.

© ZHURNAL 06.12.2018, 10:25 | Xh.I. | 4,062 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!