LSDM: Pasojat e injorimit 11-vjeçar të problemit të ndotjes së ajrit nga VMRO-DPMNE-ja akoma po vërehen
maqedonia
LSDM: Pasojat e injorimit 11-vjeçar të problemit të ndotjes së ajrit nga VMRO-DPMNE-ja akoma po vërehen

LSDM: Pasojat e injorimit 11-vjeçar të problemit të ndotjes së ajrit nga VMRO-DPMNE-ja akoma po vërehen

Shkup, 6 dhjetor - Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se pasojat e injorimit 11-vjeçar të problemit të ndotjes së ajrit nga VMRO-DPMNE-ja akoma po vërehen.

Nga partia në pushtet thonë se për dallim nga opozita, ata sot janë angazhuar në mënyrë aktive për të zgjidhur problemin me ajrin e ndotur.

“Lufta kundër ndotjes së ajrit është për çdo ditë, në vazhdimësi po merren masa për zgjidhjen e problemit shumëvjeçar dhe sanksionimin e ndotësve”, thonë nga LSDM.

Ata thonë se ka edhe shumë punë për t’u bërë, pasi problemi me ndotjen nuk mund të zgjidhet përnjëherë.

© ZHURNAL 06.12.2018, 10:10 | Xh.I. | 458 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."