Xhipi i ardhshëm i Chevrolet, do iu lë “gojëhapur”
auto
Xhipi i ardhshëm i Chevrolet, do iu lë “gojëhapur”

Xhipi i ardhshëm i Chevrolet, do iu lë “gojëhapur”

Kompania Chevorlet nuk ka lëshuar ende shumë detaje ende për shtypin , por vetëm kanë thënë se do të ketë "një motor të ri të benzinës".

Ky motor ka detaje të “mprehta”, siç është numri i cilindrave, dhe turbo-dizell V8, me 910 kile-metra rrotullim të lidhur me një ndërrues shpejtësish prej 10 mundësive

Silverado HD do të ofrojë gjithashtu teknologji rimorkio të fokusuar tek konsumatorët, rritje të konsiderueshme në aftësitë e tërheqjes dhe ngarkesës dhe një mori teknologjish dhe karakteristikash të tjera.

Ndërkohë që kompania nuk ka bërë të ditur maksimumin e shpejtësisë që mund të arrijë kjo makinë, ajo të paktën ka mundësuar disa fotografi për të pasur një ide se si do mund të duket Chevorlet Silverado HD 2020. /Lajmi.net/

© ZHURNAL 05.12.2018, 12:28 | Z.H. | 4,486 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Zekiri: Puna shkon për dreq kur Grubi flet për drejtësi; Grubi: Me fjalet tua po ia minuson votat Pendarovskit, më mirë rri heshtë
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Zhurnal mëson Në "spastrimin" e Zaevit do të përfshihen edhe Ministra të BDI-së
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Zhurnal mëson Puçistët sërish në mënyrë joligjore futen në objektin e BFI-së?!