Jeta e Luan Qerimit në role
kulture
Jeta e Luan Qerimit në role

Jeta e Luan Qerimit në role

Aktori i dashur për publikun Luan Qerimi la pas një karrierë të pasur me mbi 70 role në teatër dhe shumë të tjerë në celuloid. Rrugëtimi i tij skenik nisi në Teatrin e Ushtrisë dhe më pas, për mëse 35 vjet, ai dha kontributin e tij artistik në Teatrin Kombëtar. I paharruar kujtimi i tij! Në këto foto ju mund të shihni disa nga interpretimet e tij në teatër.

© ZHURNAL 04.12.2018, 09:46 | Z.H. | 2,115 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."