Kadriu: Pse i duhet prokurorit themelor të kalojnë dy vite që rasti i Almirit të futet tani në dilema juridike
maqedonia
Kadriu: Pse i duhet prokurorit themelor të kalojnë dy vite që rasti i Almirit të futet tani në dilema juridike

Kadriu: Pse i duhet prokurorit themelor të kalojnë dy vite që rasti i Almirit të futet tani në dilema juridike

Shkup, 23 janar - Në emisionin ‘200’ të Alsat M, është zhvilluar debat me temë ‘Zbërthimi i rastit ‘Amir Aliu’ përveç avokatit të Popullit, Ixhet Memeti, i ftuar ka qenë edhe profesori dhe ekspert i çështjeve juridike, Bekim Kadriu.

Mes tjerash profesori universitar Bekim Kadriu, ka ngritur një dileme se pse i duhet prokurorit themelor të kalojnë dy vite që të futet tani dhe të kërkojë ndihmë nga instancat më të larta për atë se çfarë bëhet fjalë në këtë rast dhe duke konkluduar se kjo hapë rrugë të dyshimit edhe tej tek institucionet e drejtësisë në Maqedoni, për të cilin trumbetohet se është reformuar. 

© ZHURNAL 24.01.2018, 02:04 | B.M. | 3,726 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."