Protesta te ‘Arkitektura’/ Berisha: Studentët të solidarizohen
shqiperia
Protesta te ‘Arkitektura’/ Berisha: Studentët të solidarizohen

Protesta te ‘Arkitektura’/ Berisha: Studentët të solidarizohen

Tiranë, 4 dhjetor - Studentet ne proteste dhe bojktot te mesimit kunder tarifave dhe taksave qe i rrjepin ata.

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e studentit dixhital.

Ju bej thirrje mbare studenteve te universiteteve publike te solidarizohen me studentet greviste dhe te refuzojne te paguajne tarifat e sotme 4-15 here me te larta se te gjithe studentet e vendeve anetare te Bashkimit Europian. sb

Pershendetje Doktor
Jemi duke protestuar dhe bojkotuar mesimin ketu ne fakultetin e arkitektures dhe urbanistikes
Shkak eshte bere nje tarife e re nga ana e fakultetit ku cdo student eshte i detyruar te paguaj per cdo provim te mbartur nje takse te posacme
Saktesisht per cdo kredit te cdo provimi te mbartur duhet te paguajme shtese 7 mije leke te vjetra, pervec tarifes vjetore 400 mije leke , ku vlen te thekesohet se eshte programi me i shtrenjte i studimit ne vend Pa perfshire edhe kostot e perdritshme qe jane shume te larta Boll eshte duke u vjedhur me taksat qe prinderit tane paguajne cdo muaj. Kjo eshte e tepert

(BalkanWeb)

© ZHURNAL 04.12.2018, 15:08 | Xh.I. | 559 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."