Padi penale për dy persona për mbi 50 vjedhje në Gostivar
kronika
Padi penale për dy persona për mbi 50 vjedhje në Gostivar

Padi penale për dy persona për mbi 50 vjedhje në Gostivar

Gostivar, 4 dhjetor - Policia e Gostivarit zbardhi mbi pesëdhjetë vjedhje të rënda dhe ngriti padi penale kundër dy personave të cilët janë të dyshuar se i kanë kryer veprat. Hajnat lëndët e vjedhura i kishin shitur në tregjet e zeza në Shqipëri dhe Maqedoni.

Nga SPB -Tetovë informojnë se Zyra e Jashtme për Punë Kriminale Gostivar, tërësisht ka zbardhur 50 grabitje të rënda dhe dy tentime për vjedhje të rënda. Deri te Prokuroria Publike Themelore Gostivar është ngritë padi penale kundër R.K. (30) shtesat i Shqipërisë dhe I.A. (26) nga Gostivari.

“Të dy të denoncuarit dyshohen se kanë kryer pesë vepra penale në vitin 2017, ndërsa 47 këtë vit në lokacione të ndryshme, kryesisht në Gostivar, Banjicë e Epërme, Debresh, Çegran, Vrapçisht, Gradec, Çajle, Turçane e Vogël, Balindol, Forinë, Toplicë, Raven, lagjet Fazanerija, Grudajca dhe në vende tjera, deklaroi Marjan Josifoski zëdhënës i SPB Tetovë.

Ty dyshuarit R.K. dhe I.A, ishin të punësuar në një punëtori prodhuese në Gostivar në të cilën para pak kohësh ishte kryer kontroll. Vjedhjet i kishin bërë në atë mënyrë që e kishin shfrytëzuar mungesën e pronarëve dhe kishin hyrë në shtëpitë e atyre që jetojnë përkohësisht në mërgim. Prej aty kishin marrë stoli ari, para, veshmbathje, celularë, aksesorë, orë dhe produkte tjera teknike. Produktet që i kishin marr më vonë ilegalisht ua kishin shitur blerësve në vend dhe në Republikën e Shqipërisë.

© ZHURNAL 04.12.2018, 13:56 | Xh.I. | 7,362 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
ZHURNAL MËSON Gjykatësja e vendimit për BFI-në përfundon në spital!
LAJMI I FUNDIT Policia largon me dhunë kryetarin e vetshpallur nga BFI-ja
Milloshoski: Funksionar i lartë në Kuvend kërkon ndryshime në BFI, Grubi: Kryetarin e BFI-së nuk e vendos gjykata!
Kujt ia drejtoi Shekerinska "ofendimin" ? "Paramendoni me kë u deshtë të ulemi të bisedojmë, ndërsa nuk dëshironim as t’i shihnim"!
Rexhepi-Zejd: Opozita shqiptare ka bërë dy mashtrime politike në zgjedhjet presidenciale
Tërmet dridhë Maqedoninë e Veriut
Ekskluzive Dokumenti në të cilin thirren puçistët është “i falsifikuar”, BFI akuzon Muhamed Zeqirin për skenar
Editorial 79.915 vota, dështim apo sukses për Blerim Rekën, ASH-në e Lëvizjen Besa ?!