« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Ngricat po vijnë në Kosovë
DynamicIcons.jpg

Prishtinë, 23 janar - Pas fundjavës me mot të ndryshueshëm, me borë dhe shi, gjatë kësaj jave mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë dhe masa të ftohta ajrore polare, që do të kushtëzojnë mot më të ftohtë, me ngrica e gradualisht edhe kthjellime.

Ndërkohë, sot një sistem frontal do të kaloj nga rajoni që vende-vende mund të sjellë reshje të dobëta bore

Mot më i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell, pasdite dhe në mbrëmje vende-vende mundësi për reshje të dobëta bore.

Temperaturat e ajrit përkohësisht do të zbresin nën mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale nga -7C deri në -4C, e maksimale nga +1C deri +3C, e ditën e premte pritet të rriten deri në 6C.

Era do të fryjë lehtë nga verilindja 1-4m/s, e në pjesën e dytë të javës nga juglindja 1-3m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje lartë mbi vlera normale.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.01.2018, 09:18  | Xh.I. | 730 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.