ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Lajme nga Kosova
Daçiq: Ulësja e Kosovës në OKB varet nga Serbia
dacic-1_1.jpg

Beograd/Prishtinë, 23 janar - Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq tha se Kosova nuk mund të ketë një ulëse në Kombet e Bashkuara, përderisa ky nuk do të ishte qëndrimi i Serbisë.

Ai për Radio Televizionin Vojvodina tha se mbetet në pozicionin se vlerësimet e shefes për politikë  të jashtme të BE-së, Federica Mogerini dhe Komisionerit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn se 2018-a është vendimtare për të ardhmen e Kosovës “paraqesin përralla”, duke shtuar se do të ishte mirë nëse do të vinte deri tek një zgjidhje e qëndrueshme, por aktualisht sipas tij kjo nuk është reale, transmeton Klan Kosova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.01.2018, 09:17  | Xh.I. | 532 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<