ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Showbiz
Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala

Pak ditë kanë kaluar nga spektakli i bukurisë Miss dhe Mister Kosova 2018, në kuadër të këtij spektakli u ndan edhe disa çmime të rëndësishme por vlen të theksohet se përpos çmimit Miss dhe Mister Kosova 2018 aty u nda edhe Miss dhe Mister Internacional Kosova2018.

27264924_10214438683776600_1715719452_o.jpg

Pak ditë kanë kaluar nga spektakli i bukurisë Miss dhe Mister Kosova 2018, në kuadër të këtij spektakli u ndan edhe disa çmime të rëndësishme por vlen të theksohet se përpos çmimit Miss dhe Mister Kosova 2018 aty u nda edhe Miss dhe Mister Internacional Kosova2018.

Konkurenca ishte mjaft e madhe, vajza dhe djem të bukur nga vende të ndryshme u mblodhën të gjithë në një vend duke garruar për dy titujt kryesor.

Mister Internacional Kosova 2018 i takoj modelit të tri nga Suhareka Jetullah Shala, duke siguruar votat maksimale nga juria.

Modeli Shala tashmë ka nënshkruar një marveshje me TJ models agency dhe që vazhdon të menaxhohet nga drejtori i këtij agjensioni Trim Jakupi.

Çmimet tjera u ndanë si në vijim:
Miss Kosova 2018 - Xiki
Mister Kosova 2018 - Isa Haziri
Miss Internacional Kosova 2018 - Albiona Tasholli
Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala
Shoqëruesja e parë - Marigona Gudaqi
Shoqëruesi i parë - Ervis Banaj
Shoqëruesja e dytë - Kesjana Koci
Shoqëruesi i dytë - Edmond Miftari
Shoqëruesja e tretë - Gentiana Baleci
Shoqëruesi i tretë - Abaz Gashi
Mister Style - Esat Mavriqi
Mister Buzëqeshja - Blerton Spahiu
Mister Press - Fetah Budakova
Mister Sharrmi - Edmond Miftari
Mister Fotogjenia - Isuf Zeqiri
Mister Eleganca - Hysri Luma
Mister Trupi - Amir Brahimi
Mister Teen Kosova - Munish Grajqevci.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.01.2018, 19:10  | T.E. | 3,198 i lexuar

 

 

 

VMRO: Me huamarrjet e reja, qeveria varfëron qytetarët

Shkup, 16 tetor - VMRO-DPMNE ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të ekzekutivit për huazimet e reja që po bëhen nga Ministria e Financave.

Nga kjo parti akuzuan qeverinë e udhëhequr nga LSDM, se duke pasuruar bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, po e zhyt vendin dhe qytetarët në borxhe të reja me marrjen e huas prej 54 milionë euro. VMRO kërkon ndaljen e menjëhershme të këtyre huazimeve që, siç vlerësuan, shpenzohen në projekte joproduktive.

“Qeveria e LDSM-së i obligon qytetarët me 54 milionë euro të reja, para që do duhet të kthehen nga qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme. Pos kësaj, Tevdovski dhe LSDM kanë planifikuar edhe një huamarrje tjetër në javët në vijim prej rreth 37 milionë euro, që do të thotë se huamarrja neto shkon në 17 milionë euro pa llogaritur këtu kamatën. Borxhi i përgjithshëm publik i Republikës së Maqedonisë në fund të kuartalit të dytë të vitit 2018 është 48.8% e PBB-së që paraqet rritje prej 0,6 për qind. Manipulimet e Zaevit dhe Tevdovskit se gjoja po nxjerrin nga borxhi shtetin, nuk kalojnë më tek qytetarët. VMRO-DPMNE kërkon menjëherë të ulen shpenzimet joproduktive dhe huamarrjet e mëdha, ndërsa njëkohësisht të zvogëlohet akciza për karburantet”,- tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 20:29  | T.E. | 1.908 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.