Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala
showbiz
Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala

Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala

Pak ditë kanë kaluar nga spektakli i bukurisë Miss dhe Mister Kosova 2018, në kuadër të këtij spektakli u ndan edhe disa çmime të rëndësishme por vlen të theksohet se përpos çmimit Miss dhe Mister Kosova 2018 aty u nda edhe Miss dhe Mister Internacional Kosova2018.

Konkurenca ishte mjaft e madhe, vajza dhe djem të bukur nga vende të ndryshme u mblodhën të gjithë në një vend duke garruar për dy titujt kryesor.

Mister Internacional Kosova 2018 i takoj modelit të tri nga Suhareka Jetullah Shala, duke siguruar votat maksimale nga juria.

Modeli Shala tashmë ka nënshkruar një marveshje me TJ models agency dhe që vazhdon të menaxhohet nga drejtori i këtij agjensioni Trim Jakupi.

Çmimet tjera u ndanë si në vijim:
Miss Kosova 2018 - Xiki
Mister Kosova 2018 - Isa Haziri
Miss Internacional Kosova 2018 - Albiona Tasholli
Mister Internacional Kosova 2018 - Jetullah Shala
Shoqëruesja e parë - Marigona Gudaqi
Shoqëruesi i parë - Ervis Banaj
Shoqëruesja e dytë - Kesjana Koci
Shoqëruesi i dytë - Edmond Miftari
Shoqëruesja e tretë - Gentiana Baleci
Shoqëruesi i tretë - Abaz Gashi
Mister Style - Esat Mavriqi
Mister Buzëqeshja - Blerton Spahiu
Mister Press - Fetah Budakova
Mister Sharrmi - Edmond Miftari
Mister Fotogjenia - Isuf Zeqiri
Mister Eleganca - Hysri Luma
Mister Trupi - Amir Brahimi
Mister Teen Kosova - Munish Grajqevci.

© ZHURNAL 23.01.2018, 19:10 | T.E. | 3,572 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."