ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Kronika
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!

Mbrëmë rreth orës 22:30, 26 vjeçarja A.F nga Tetova ka denoncuar shantazhim nga ana e 24 vjeçarit Xh.Z nga fshati Radishan i Shkupit, njofton Zhurnal. Ajo me të kishte kontaktuar në Instagram gjatë dhjetorit të vitit të kaluar, ndërsa para disa ditëve 24 vjeçari kishte

shantazj-780x405.jpg

Mbrëmë rreth orës 22:30, 26 vjeçarja A.F nga Tetova ka denoncuar shantazhim nga ana e 24 vjeçarit Xh.Z nga fshati Radishan i Shkupit, njofton Zhurnal.

Ajo me të kishte kontaktuar në Instagram gjatë dhjetorit të vitit të kaluar, ndërsa para disa ditëve 24 vjeçari kishte filluar ti kërcënohet.

24 vjeçari është kërcënuar se do ta shkatërrojë atë personalisht dhe familjarisht nëse ajo nuk i dërgon nudo fotografi.

Nga frika 26 vjeçarja i ka dërguar një fotografi, ndërsa shkupjani i është kërcënuar se nëse nuk del me të fotografinë do ta publikojë në Facebook dhe do ta shantazhojë në mënyra të ndryshme.

MPB po punon për zbardhjen e plotë të rastit./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.01.2018, 15:23  | Z.H. | 18,087 i lexuar

 

 

 

VMRO: Me huamarrjet e reja, qeveria varfëron qytetarët

Shkup, 16 tetor - VMRO-DPMNE ka drejtuar kritika të ashpra në drejtim të ekzekutivit për huazimet e reja që po bëhen nga Ministria e Financave.

Nga kjo parti akuzuan qeverinë e udhëhequr nga LSDM, se duke pasuruar bashkëpunëtorët e ngushtë të saj, po e zhyt vendin dhe qytetarët në borxhe të reja me marrjen e huas prej 54 milionë euro. VMRO kërkon ndaljen e menjëhershme të këtyre huazimeve që, siç vlerësuan, shpenzohen në projekte joproduktive.

“Qeveria e LDSM-së i obligon qytetarët me 54 milionë euro të reja, para që do duhet të kthehen nga qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme. Pos kësaj, Tevdovski dhe LSDM kanë planifikuar edhe një huamarrje tjetër në javët në vijim prej rreth 37 milionë euro, që do të thotë se huamarrja neto shkon në 17 milionë euro pa llogaritur këtu kamatën. Borxhi i përgjithshëm publik i Republikës së Maqedonisë në fund të kuartalit të dytë të vitit 2018 është 48.8% e PBB-së që paraqet rritje prej 0,6 për qind. Manipulimet e Zaevit dhe Tevdovskit se gjoja po nxjerrin nga borxhi shtetin, nuk kalojnë më tek qytetarët. VMRO-DPMNE kërkon menjëherë të ulen shpenzimet joproduktive dhe huamarrjet e mëdha, ndërsa njëkohësisht të zvogëlohet akciza për karburantet”,- tha zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Dimçe Arsovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 20:29  | Z.H. | 230 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.