Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Alisson: Problemi i Romës psikologjik
DUF4rkOW4AAd0_C-780x439.jpg

Portieri i Romës, Alisson Becker, bëri një tjetër paraqitje fantastike me fanellën e klubit romak, këtë herë në barazimin 1-1 ndaj Interit.

Braziliani ishte një nga më meritorët për pikën e fituar pasi arriti të bëjë disa pritje vendimtare.

“Kur një portier bën një paraqitje të mirë dhe arrin të bëjë disa pritje, por në fund prapë pranon gol, është prapë paraqitje e keqe”, ka thënë Alisson për Mediaset Premium.

“Ne duhet të mendojmë si skuadër dhe të përmirësohemi. Fatkeqësisht, Marcelo Brozovic bëri një krosim të mirë dhe Vecino kishte një gjuajte të pastër me kokë. U ndjeva keq që nuk mund ta mbroja”.

“Aktualisht nuk po kalojmë në një periudhë të mirë, por duhet të vazhdojmë me fitore. Nuk e di nëse fizikisht nuk jemi mirë, por

“Është një barazim që na lë me keqardhje, duhet të jemi skuadër më e mirë”, ka shtuar Alisson.

Pas këtij barazimi Interi vazhdon në vendin e katër me 43 pikë, ndërsa Roma një pozitë më poshtë me 40 pikë.

Ndeshja e ardhshme Romës është ndaj Sampdorias. /Telegrafi/

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 09:05  | Xh.I. | 187 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.