Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të..
« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
Zbulohet taksisti shqiptarë që përdhunoi dy vajza në Itali
dhuna-ndaj-gruas-6hmyu9vcko1s73ov1mtjg4r0tr2pd8n7m4gsx4khw5s.jpg

Policia italiane e qytetit të Milanos ka arrestuar një 30 vjeçar shqiptar, i akuzuar për përdhunim të dy femrave, njëra prej të cilave shtetase e huaj.

Ai jeton prej disa vitesh në Itali e punonte rregullisht në picerinë në pronësi të familjes së tij në Milano.

Por njëkohësisht 30 vjeçari shqiptar punonte dhe si taksist në mënyrë ilegale. Dy episodet e dhunimit janë verifikuar në orët e para të mëngjesit të 24 korrrik të 2016 e në 11 nëntor të 2017.

Shqiptari i ka ofruar viktimave shërbim taksie jashtë diskotekës Old Fashion të Milanos e më pas i ka dhunuar seksualisht në bordin e automjetit të tij tip Fiat Panda.

Analiza e ADN ka qënë vendimtare në identifikimin e arrestimin e shqiptarit.

Gjithashtu në zbardhjen e ngjarjes ka ndihmuar dhe një video e realizuar pak para dhunimit nga njëra prej vajzave.

Për identifikimin e automjetit ka ndihmuar një zemër stofi në ngjyrë të kuqe e varur në makinë, element i përcjellë për autoritetet italiane nga rrëfimi i dy vajzave të dhunuara.

Policia italiane dyshon se bëhet fjalë për një “dhunues serial” prandaj ka bërë thirrje që kushdo që ka mbetur viktimë e një dhunimi seksual në qytetin e Milanos e dyshon tek 30 vjeçari të denoncoje në polici.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 23:37  | T.E. | 184 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Jozyrtare » Zhurnal mëson emrat e përfolur për drejtor të BDI-së në këto drejtori
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
Sot borë në gjithë vendin
Zaev, nuk planifikohet rritje e moshës për pensionim
Shilegov: Përmendorja e UÇK-së është punë e Komunës Çair, Qyteti i Shkupit nuk ka të drejtë ligjore në atë procedurë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.