ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
Delegacioni parlamentar në Strazburg për sesionin dimërorë

Në fillim të këtij sesioni deputetët do të zgjedhin kryetar të këshillit parlamentar me mandat prej 1 viti si dhe të drejtë për rizgjedhje si dhe do të zgjedhin kryetar të ri dhe nënkryetar të komisioneve.

mkd-359035.jpg

Strazburg, 22 janar - Në sesionin e rregullt dimërorë të këshillit parlamentar të Europës që mbahet nga 22 deri më 26 janar të këtij viti në Strazburg të Francës merr pjesë edhe një delagacion nga parlamenti i Maqedonisë, transmeton Zhurnal.mk

Si pjesë e delegacionit janë Betijan Kitev si shef i delegacionit dhe zv.shef deputeti Afrim Gashi, informojnë nga parlamenti.

Në fillim të këtij sesioni deputetët do të zgjedhin kryetar të këshillit parlamentar me mandat prej 1 viti si dhe të drejtë për rizgjedhje si dhe do të zgjedhin kryetar të ri dhe nënkryetar të komisioneve.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 23:33  | T.E. | 870 i lexuar

 

 

 

Tortevski: Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime për kriminelët por edhe ato që sillen të ndershëm

Shkup, 16 tetor – Dreklarata e kryeministrit Zaev në parlament se duhet të fallen politikanët mes vetes përkundër atyre që ka ndodhur më 27 prill në parlament duket se ka ngritur shumë pluhur në opinion.

Avokati Aleksandar Tortevski ka shkruar se kjo amnesti që kryeministri e ka përmendur në parlament në një nga fjalimet e tij duhet të jetë gjithëpërfshirëse.

“Amnestia duhet të jetë gjithëpërfshirëse, të lirohen të gjithë të burgosurit, të ndalohen hetimet penale, të mos funksionojnë gjykatat, prokuroria publike dhe ajo special dhe mos harxhojmë para për ato, në 10 vitet e fundit mos ketë hetime mbi kriminalitetin që të mund të prekin pak edhe ato që janë ndier si të ndershëm deri më tani”, ka shkruar kështu Tortevski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 23:42  | T.E. | 5.740 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.