Delegacioni parlamentar në Strazburg për sesionin dimërorë
maqedonia
Delegacioni parlamentar në Strazburg për sesionin dimërorë

Delegacioni parlamentar në Strazburg për sesionin dimërorë

Strazburg, 22 janar - Në sesionin e rregullt dimërorë të këshillit parlamentar të Europës që mbahet nga 22 deri më 26 janar të këtij viti në Strazburg të Francës merr pjesë edhe një delagacion nga parlamenti i Maqedonisë, transmeton Zhurnal.mk

Si pjesë e delegacionit janë Betijan Kitev si shef i delegacionit dhe zv.shef deputeti Afrim Gashi, informojnë nga parlamenti.

Në fillim të këtij sesioni deputetët do të zgjedhin kryetar të këshillit parlamentar me mandat prej 1 viti si dhe të drejtë për rizgjedhje si dhe do të zgjedhin kryetar të ri dhe nënkryetar të komisioneve.

© ZHURNAL 22.01.2018, 23:33 | T.E. | 900 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."