ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Maqedonia
Qeveria nuk do të tërheqë ligjin për gjuhët
qev_2.jpg

Shkup, 22 janar - Qeveria e Maqedonisë mendon se Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën e vendit dhe nuk ka ndërmend të tërheqë atë, transmeton Zhurnal edhe përkundër thirjeve të VMRO që i njejti ligj të tërhiqet.

Nga opozita mendojnë se ai është anti kushtetues dhe praktikisht i papërdorshëm dhe rekomandojnë që të meret një hap i rëndësishëm nga qeveria që do jetë në pajtim me interesat e shtetit dhe qytetarëve të saj.

Nga qeveria dhe LSDM mendojnë se ligji është votuar dhe është demokratik, sipas procedurës parlamentare dhe në interes të qytetarëve dhe vendit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 22:26  | T.E. | 3,914 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<