ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL

 

Lajme nga Maqedonia
Kocias: Bisedimet në Davos do tregojnë në çfarë drejtimi lëvizim

Duke folur për mediat greke në Bruksel, pas këshillit për punë të jashtme në BE, Kocias ka komentuar edhe ndodhitë e fundit në raportin maqedonaso-grek pas protestave të fundit në Selanik.

Nikos-Kotzias_1.jpg

Athinë, 22 janar - Afër jemi në zgjidhjen e disa çështjeve të rëndësishme ndërsa bisedimet në Davos do të tregojnë se në cilin drejtim po lëvizim, kështu ka thënë shefi i diplomacisë greke Nikos Kocias duke thënë se është e nevojshme që disa çështje të përpunohen edhe më shumë që të bisedohet për një afat konkret kohorë, transmeton Zhurnal.mk

Duke folur për mediat greke në Bruksel, pas këshillit për punë të jashtme në BE, Kocias ka komentuar edhe ndodhitë e fundit në raportin maqedonaso-grek pas protestave të fundit në Selanik.

"Për afat kohorë është e nevojshmë që diçka të përpunohet, afër jemi në zgjidhjen e disa çështjeve të tjera, mendoj se disa tema të cilat pritet të diskutohen më 24 janar në Davos do të tregojnë se si jemi duke lëvizur", ka thënë mes tjerave Kocias.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 21:45  | T.E. | 1,067 i lexuar

 

 

 

A do të votojë ish ministrja e kulturës ndryshimet Kushtetuese!

Shkup, 16 tetor - Ish ministrja e kulturës Ganka Cvetanova i ka bërë thirrje publike ish-ministres së Kulturës dhe deputete nga VMRO DPMNE, Elizabeta Kançeska Milevska, duke e pyetur se a do të votojë për ndryshimet kushtetuese.

“Publikisht dhe pa mëdyshje pyes ish ministren nëse është e vendosur të votojë ndryshimet kushtetuese! Së paku ajo i ka borxh aq shumë kulturës së Maqedonisë të cilën e ka udhëhequr në 11 vitet e fundit!", ka shkruar nëpërmjet Twitterit, Cvetanova, njofton "Zhurnal".

Ndryshe, Kançeska Milevska nga foltorja u kërkoi krerëve politikë të ulen së bashku dhe përmes dialogut të arrijnë konsensus në vend që me forcë vendosin ndonjë Marrëveshje.

“Pas mbylljes debatit, ne nuk do të votojmë nëse menjëherë do të ndryshojë Kushtetuta, por ne do të vendosim nëse ne mund të bëjmë diçka për Marrëveshjen ose jo", tha deputetja nga VMRO- DPMNE, Elizabeta Kanceska Milevska seancën e sotme parlamentare për ndryshimet kushtetuese.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.10.2018, 21:14  | T.E. | 357 i lexuar

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.