Akar: Operacioni vazhdon derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet
bota
Akar: Operacioni vazhdon derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet

Akar: Operacioni vazhdon derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet

Kryeshefi i Shtatmadhorisë së Forcave të Armatosura të Turqisë, gjenerali i ushtrisë Hulusi Akar tha se operacioni në Afrin do të vazhdojë “derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet”.

Operacioni zhvillohet në kuadër të së drejtës së Turqisë bazuar në të drejtën ndërkombëtare, rezolutat e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të drejtat e vetëmbrojtjes sipas kartës së OKB-së dhe duke respektuar integritetin territorial të Sirisë, ka njoftuar Akar, raporton AA.

© ZHURNAL 22.01.2018, 18:06 | T.E. | 4,508 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."