ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Kosova
Vuçiç i kënaqur me vizitën në Kosovë: i rashë pash më pash krahinës tonë
2858390595a65a64eef73f685225783_v4big.jpg

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka shprehur kënaqësinë për vizitën e zhvilluar në fundjavë në Kosovë, pasi sipas tij: “I rashë pash më pash krahinës sonë dhe bisedova me njerëzit, mësova personalisht hallet dhe problemet e tyre dhe tani e kam më të lëhtë për t’i zgjidhur”, tha Vuçiç i cituar nga B92.

 

Përveç Mitrovicës së Veriut, presidenti serb vizitoi edhe jugun e Kosovës, përkatësisht Graçanicën dhe Lipjanin.

 

Mediat serbe, gjatë ditës së vizitës së Vuçiç, jo pa qëllim theksuan se presidenti serb u shoqërua nga trupat speciale të Kosovës të ashtuquajturat “ROS”, të cilat cilësohen si më të përgatiturat në Ballkan.

“Njerëzit që më mirëpritën nuk ishin vetëm të partisë sime por nga të gjitha forcat. Di të them që secili më foli hapur dhe unë i falënderoj. Tani jam më i qartë se çfarë i shqetësojnë. Natyrisht ndoshta unë mund të zgjidh vetëm 10% të halleve të tyre dhe jo 90% të tyre por do të bëj atë që kemi mundësi”, tha Vuçiç. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 17:53  | T.E. | 942 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<