ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Kronika
Vjedhje në Xhami në Reçicë të Vogël
f5744eb0fa169c06f7d5663339bdd25e.jpg

Rreth 5000 denarë dëm kanë shkaktuar deri tani persona të panjohur pas vjedhjes së rëndë që kanë kryer në xhami në fshatin Reçicë të Vogël në Tetovë, transmeton Zhurnal.

Sipas informatave të MPB-së, vjedhja është kryer dje rreth orës 14:00.

"Kryerësit kanë hyrë në objekt nëpërmjet derës të pambyllur dhe nga hapësira kryesore për lutje kanë marë një kuti e cila ka qenë e montuar në murë, dhe në të cilën janë gjendur rreth 3000 denarë nga bamirësia e banorëve. Përpos saj, ata kanë hequr dhe kamerën e xhamisë dhe më pëas kanë braktisur xhaminë. Shuma e përgjithshme në këtë vjedhje është 3000 denarë ndërsa dëmi i shkaktuar vlerësohet rreth 2000 denarë. Policia po ndërmer masa dhe aktivitete për zbardhjen e plotë të rastit dhe gjetjen e kryerësve", informojnë nga MPB.

Sipas statistikave policore gjatë këtij muaji në Tetovë janë kryer gjithsej shtatë vjedhje në objekte fetare prej të cilave pesë në kisha dhe dy në xhami. Më shpesh janë vjedhur para dhe ikona./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 13:00  | Z.H. | 2,030 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<