« Analistët » Ligji për gjuhët, shqiptarët të jenë unikë në qëndrime
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Pse duhet të pini ujë me kripë
salt-water.jpg

Ekspertët pajtohen që një gotë ujë me kripë ndikon mirë në trupin e njeriut, pasi që gllënkat e njelmëta i ndihmojnë trupit të rigjenerohet.

 

Hidratimi

Nutricisti Matt Stone thekson se nëse pini shumë ujë e teproni me lëngjet e konsumuara. Në vend të kësaj, njëherë në ditë pini ujë të njelmët.

 

Tretja

Nëse keni probleme me tretjen, një gotë ujë e njelmët del në krye kësaj. Uji i njelmët nxit enzimat që përshpejtojnë traktin tretës. Nëse e pini një gotë në mëngjes shumë shpejt do t’i vëreni ndryshimet pozitive.

 

Pagjumësia

Mineralet e kripës qetësojnë sistemin nervor. Prandaj, nëse keni probleme me pagjumësinë, kjo gotë me ujë të njelmët do të ndikojë dhe do ta zbutë problemin. Do të flini më mirë.

 

Detoksimi

Këtu kemi të bëjmë me gotën, përmbajtja e së cilës ndikon si antibakterial. Siç e kemi përmendur, uji i njelmët largon helmet nga trupi dhe zgjedh problemin e baktereve të dëmshme në organizmin tuaj

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.01.2018, 10:46  | Z.H. | 747 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« KUR ZENKU DEMANTON VETVETEN » Kur "Lash Art Tetovë" sekretari Zenku, dëshiron të demanton mediat !
Besa e Bilall Kasamit mban Kongresin e parë
« Foto » Shtetasi turk humb jetën në aksident në rrugën Tetovë-Gostivar
Maqedonia prej nesër nën borë
« Foto » Pandeli Majko në “konakun” e Lazim Destanit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.