Protestues sot do të bllokojnë rrugën Ohër – Strugë
maqedonia
Protestues sot do të bllokojnë rrugën Ohër – Strugë

Protestues sot do të bllokojnë rrugën Ohër – Strugë

Ohër, 16 dhjetor - Nga “Maqedonia bllokon” kanë informuar se mbrëmë kanë mbajtur protestë mbarëkombëtare në Prilep së bashku me shoqatën “Mbrojtësit e Prilepit”, dhe se për sot kanë paralajmëruar bllokim të rrugës Ohër -Strugë pranë Malishevësh në periudhën kohore prej 13:00 deri në orën 16:00.

Siç sqarojnë ata “Maqedonia bllokon” këto aktivitete i ka filluar me protesta dhe bllokada të paralajmëruara kohë më parë edhe jashtë Shkupit.

© ZHURNAL 16.12.2018, 14:19 | T.E. | 2,085 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat