Pilotit të parë të Ushtrisë së Kosovës serbët ia kishin vrarë babain dhe vëllain!
kosova
Pilotit të parë të Ushtrisë së Kosovës serbët ia kishin vrarë babain dhe vëllain!

Pilotit të parë të Ushtrisë së Kosovës serbët ia kishin vrarë babain dhe vëllain!

Prishtinë, 14 dhjetor - Mësohet se Afrim Zabeli i cili vije nga një fshat që ka dhënë shumë për lirinë e këtij vendi, nga fshati Rezallë i Komunës së Skënderajit. Gjatë kohës së luftës pilotit Zabeli, forcat serbe ia kanë vrarë babain dhe vëllain pikërisht në masakrën e Rezallës. 

Afrim Zabeli, piloti i parë i Ushtrisë së Kosovës. Të gjithë tanimë e kuptuam dhe u vëmë në dijeni me diplomimin e tij në Akademinë Ushtarake të Turqisë, në të cilën është pjesë e përkushtimit dhe angazhimit për ngritjen e vazhdueshme të kapaciteteve ushtarake. Mirëpo, pak kush e din historinë e dhimbshme të pilotit Afrim Zabeli. Afrimi, është fëmija i tretë në familje.

© ZHURNAL 14.12.2018, 21:21 | B.L. | 12,303 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."