EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)
maqedonia
EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)

EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)

Shkup, 14 dhjetor - Ismet Bytyqi, tregon të vërtetën mbi sulmet e pandërprera ndaj BFI-së dhe Reisul Ulemase nga ana e Afrim Tahirit dhe Avni Halimit, me qëllim shkatërimin e Institucionit qindravjeçar Islam, që nga data 4 Maj 2015 e deri në ditët e sodit, informon Zhurnal.

"Tradhëtia, shpifjet, trillimet, fabrikimet dhe gjitha marifetet e shërbimeve anti-islame për ta diskredituar Kryetarin e BFI-së dhe myftinjtë deri në çmenduri, madje edhe me përpilimin e Memoareve diskredituese dhe inkriminuese ndaj Reisul Ulemase", thotë midis tjersh në rrëfimin e tij ekskluziv, Ismet Bytiqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit, në kohën kur me këtë institucion udhëhiqte grupi puçist./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 14.12.2018, 14:00 | D.J. | 83,071 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Më të lexuar
 
Ziadin Sela "kryeministër" e Ali Ahmeti lider i opozitës, thotë anketa më e re ?!
Blerim Reka në vitin 2015 në Kongresin tematik të BDI-së: "Presidenti s'ka kompetenca dhe duhet të jetë konsensual"
Ahmeti:  “Arnautët kanë respekt në Turqi”, për Selën - kanë ikur kohat e folklorizmave!
Emrat Forumi i gruas i BDI-së zgjodhi kryesinë e re, ja kush janë
Burime pran BDI-së për Zhurnal: Lëvizja Besa e Bilall Kasamit, se Hazbi Lika mund të kalon në partin e tyre, vetëm një ëndërr me sy qel
Ekskluzive: Siljanovska e VMRO-së qëndron në shtabin zgjedhor të Blerim Rekës në Çarshinë e Shkupit
Lajmi i fundit Aksident i rëndë në dalje të Shkupit, lëndohen 4 femra, njëra shtatëzënë
Ndërroi jetë Alajdin Demiri
Kryeministri Zaev ka një lajm të mirë për pagat