EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)
maqedonia
EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)

EKSKLUZIVE Dëshmi shokuese për sulmet ndaj BFI-së, flet Ismet Bytyqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit (VIDEO)

Shkup, 14 dhjetor - Ismet Bytyqi, tregon të vërtetën mbi sulmet e pandërprera ndaj BFI-së dhe Reisul Ulemase nga ana e Afrim Tahirit dhe Avni Halimit, me qëllim shkatërimin e Institucionit qindravjeçar Islam, që nga data 4 Maj 2015 e deri në ditët e sodit, informon Zhurnal.

"Tradhëtia, shpifjet, trillimet, fabrikimet dhe gjitha marifetet e shërbimeve anti-islame për ta diskredituar Kryetarin e BFI-së dhe myftinjtë deri në çmenduri, madje edhe me përpilimin e Memoareve diskredituese dhe inkriminuese ndaj Reisul Ulemase", thotë midis tjersh në rrëfimin e tij ekskluziv, Ismet Bytiqi, ish- referent në Myftinin e Shkupit, në kohën kur me këtë institucion udhëhiqte grupi puçist./Zhurnal.mk

© ZHURNAL 14.12.2018, 14:00 | D.J. | 82,872 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."