ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« Analizë » Fondet e BE-së për Maqedoninë, një histori papërgjegjshmërie
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve

 

Lajme nga Maqedonia
« Flet kryetari i komunës së Selanikut » Butaris: Protestuesit nuk janë të informuar sa duhet, thjeshtë fantazojnë
mkd-354476.jpg

Selanik, 21 janar - Shumë jam i dëshpruar sepse pas 25 vite pengesa për emrin me Shkupin ne jemi në të njejtin pozicion, psikologjia thuajse në shumë qytetarë grek nuk qenka ndryshuar, problemi është se njerëzit mendojnë që Maqedonia do na e merr identitetin, askush atë nuk do e bëj, nuk janë kërcënim për ne, kështu ka deklaruar kryetari i komunës së Selanikut, Janis Butaris pas protestave të sotme në Selanik kundër problemit të emrit, transmeton Zhurnal.mk

Protesta ishte organizuar nga disa formacione nacionaliste përfshirë këtu edhe nacionalistët Agimi i artë. Sipas policisë, mbi 30 mijë njerëz morën pjesë në protestë ndërsa kryetari i komunës Butaris nuk kishte përkrahur protestat.

"Njerëzit janë shumë pak të informuar dhe po habiten me shumë punë, nuk është e vërtetë se dikush do na e vjedhë historinë, nuk është kërcënim për ne", theksoi Butaris.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.01.2018, 20:00  | T.E. | 2,168 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<